“Raqamli platformalarni monopoliyaga qarshi tartibga solish: xalqaro amaliyot, tendensiyalar va O‘zbekiston Respublikasi uchun tavsiyalar” mavzusida o‘quv seminar
Joriy yilning 1–3-iyun kunlari Raqobat qo‘mitasi markaziy apparati va hududiy boshqarmalari xodimlari ishtirokida BRIKSning Raqobat huquqi va siyosati xalqaro markazi direktori Aleksey Ivanov boshchiligidagi delegatsiya tomonidan “Raqamli platformalarni monopoliyaga qarshi tartibga solish: xalqaro amaliyot, tendensiyalar va O‘zbekiston Respublikasi uchun tavsiyalar” mavzusida o‘quv seminari tashkil etildi. Seminarda BRIKS markazi ekspertlari Darya Kotova va Kirill Entin ishtirok…

Антимонопольное регулирование цифровых платформ: международная практика, тенденции и рекомендации для Республики Узбекистан
С 1 по 3 июня текущего года сотрудники центрального аппарата и территориальных управлений Комитета по конкуренции приняли участие в учебном семинаре, организованном делегацией во главе с директором Международного центра конкурентного права и политики БРИКС Алексеем Ивановым, на тему «Антимонопольное регулирование цифровых платформ: международная практика, тенденции и рекомендации для Республики Узбекистан». В семинаре приняли участие эксперты…