PF-6247-son, 2-bandi, a-kichik bandi a) har yili: 1-martga qadar o‘z faoliyatiga oid hisobotni (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno) rasmiy veb-saytlariga joylashtirib, 10-martga qadar uni keng jamoatchilik ishtirokida muhokama qilish joyi va vaqti haqida xabar berish. 1-aprelga qadar o‘z faoliyatiga oid hisobotni keng jamoatchilik ishtirokida muhokama qilish uchun matbuot anjumanlarini o‘tkazish;
| Masʼul shaxs: | O.Usmonov |
| Telefon: | 71-207-47-00 |
| El.manzil: | info@antimon.gov.uz |
PF-6247-son, 2-bandi, b-kichik bandi: b) 2021-yil 1-iyuldan boshlab quyidagilar to‘g‘risidagi ma’lumotlarni O‘zbekiston Respublikasining Ochiq ma’lumotlar portaliga (keyingi o‘rinlarda — Portal) va o‘z rasmiy veb-saytlariga joylashtirib, ularni har chorakda yangilab boradi: amalga oshirilgan davlat xaridlari, shu jumladan to‘g‘ridan to‘g‘ri shartnomalar bo‘yicha xarid qilinadigan tovarlar (ishlar, xizmatlar); mansabdor shaxslarning xizmat safarlari va xorijdan tashrif buyurgan mehmonlarni kutib olish xarajatlari (xizmat safarining yoki tashrifning maqsadi, sutkalik pul, transport va yashash bilan bog‘liq xarajatlar, bundan davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar mustasno); O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Vazirlar Mahkamasi hujjatlari bilan soliq va bojxona imtiyozlari hamda preferensiyalar, shu jumladan individual imtiyozlar berilgan subyektlarning benefitsiarlari (yakuniy manfaatdor jismoniy shaxslari), ular tomonidan to‘langan soliqlar va moliyaviy ko‘rsatkichlar; o‘zlarining yillik xarajatlar smetasi va uning ijrosi, shu jumladan obyektlarni qurish, rekonstruksiya qilish va kapital ta’mirlash ishlari, avtomototransport vositalarini sotib olish xarajatlari;
| Masʼul shaxs: | K.Karabayev |
PF-6247-son, 2-bandi, b-kichik bandi:
PF-6247-son, 2-bandi, v-kichik bandi O‘z huzurida faoliyat yurituvchi jamoatchilik kengashlari bilan birgalikda rasmiy veb-saytlarida quyidagi ma’lumotlarni joylashtirib, ularning har chorakda yangilanib borilishini ta’minlaydi: jamoatchilik kengashining tasdiqlangan a’zolari haqidagi ma’lumotlar bilan bir qatorda ularning aloqa ma’lumotlari (telefon, pochta va elektron manzillari); jamoatchilik kengashining yig‘ilishlari va kun tartibidagi masalalar; davlat xaridlarini amalga oshiruvchi komissiyaning tasdiqlangan a’zolari to‘g‘risidagi ma’lumotlar (familiyasi, ismi va otasining ismi, ish joyi va egallab turgan lavozimi); Litsenziya va ruxsat etish xususiyatiga ega hujjatlarni berishga vakolatli hamda xabarnomalarni qabul qiladigan organlarning hududlar kesimida mas’ul xodimlari, shu jumladan ushbu toifadagi hujjatlarni berishni tashkillashtiradigan tegishli komissiya a’zolari to‘g‘risidagi ma’lumotlar (familiyasi, ismi va otasining ismi, egallab turgan lavozimi).
PF-6247-son, 2-bandi, v-kichik bandi:
Jamoatchilik kengashi aʼzolari
Jamoatchilik kengashi aʼzolari ishtirok etgan tadbirlar
PF-6247-son, 1-ilova, 3-bandi. Davlat xaridlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar, shu jumladan davlat xaridlarini amalga oshiruvchi shaxslar tomonidan to‘g‘ridan to‘g‘ri shartnomalar bo‘yicha xarid qilinadigan tovarlar (ishlar, xizmatlar).
PF-6247-son, 1-ilova, 3-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 4-band. Mansabdor shaxslarning xizmat safarlari va xorijdan tashrif buyurgan mehmonlarni kutib olish xarajatlari (xizmat safarining yoki tashrifning maqsadi, sutkalik pul, transport va yashash bilan bog‘liq xarajatlar (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno).
| Masʼul shaxs: | Inson resurslarini rivojlantirish va boshqarish bo‘limi
(lavozimiga koʻra) |
PF-6247-son, 1-ilova, 4-band.
PF-6247-son, 1-ilova, 5-bandi. Davlat budjeti, davlat maqsadli jamg‘armalari hamda budjet tashkilotlarining budjetdan tashqari jamg‘armalari hisobiga xarid qilinishi rejalashtirilgan tovarlar (ishlar, xizmatlar) to‘g‘risidagi ma’lumotlar (xarid e’lon qilinishidan kamida 6 oy oldin).
PF-6247-son, 1-ilova, 5-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 6-bandi. Davlat xaridlari va investitsiya loyihalari doirasida hamda ruxsat etish xususiyatiga ega hujjatlarni berish bo‘yicha tashkil etiladigan xarid komissiyalarining tarkibi to‘g‘risidagi ma’lumotlar, shu jumladan: xarid komissiyasi tarkibini tasdiqlash haqidagi qaror; xarid komissiyasi a’zolarining ma’lumotlari (familiyasi, ismi va otasining ismi, ish joyi va egallab turgan lavozimi).
PF-6247-son, 1-ilova, 6-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 14-bandi. Tasdiqlangan yillik xarajatlar smetasi bilan bir qatorda, uning ijrosi, shu jumladan obyektlarni qurish, rekonstruksiya qilish va kapital ta’mirlash ishlari, avtomototransport vositalarini sotib olish va saqlash xarajatlari to‘g‘risidagi va boshqa ma’lumotlar.
| Masʼul shaxs: | L.Allayev |
PF-6247-son, 1-ilova, 14-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 15-bandi. Davlat organlari va tashkilotlari tasarrufidagi xizmat avtomototransport vositalari, xizmat uylari va boshqa ko‘chmas mulklar, qurilishi tugallanmagan obyektlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar (tezkor-qidiruv, harbiy va boshqa maxsus xizmatlarda foydalaniladigan ashyolar bundan mustasno).
PF-6247-son, 1-ilova, 15-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 16-bandi. Litsenziya va ruxsat etish xususiyatiga ega hujjatlarni berishga vakolatli hamda xabarnomalarni qabul qiladigan organlarning hududlar kesimida mas’ul xodimlari, shu jumladan ushbu toifadagi hujjatlarni berishni tashkillashtiradigan tegishli komissiya a’zolari (familiyasi, ismi va otasining ismi, egallab turgan lavozimi) to‘g‘risidagi ma’lumotlar.
| Masʼul shaxs: | Iqtisodiy konsentratsiya va iqtisodiyotda davlat ishtirokini nazorat qilish boshqarmasi (lavozimiga koʻra) |
PF-6247-son, 1-ilova, 16-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 29-bandi. Davlat organlari va tashkilotlari huzuridagi jamoatchilik kengashlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar, shu jumladan: jamoatchilik kengashining tasdiqlangan a’zolari haqidagi ma’lumotlar bilan bir qatorda ularning aloqa ma’lumotlari (telefon, pochta va elektron manzillari); jamoatchilik kengashining yig‘ilishlari va kun tartibidagi masalalar.
PF-6247-son, 1-ilova, 29-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova, 30-bandi. Davlat organlari va tashkilotlarining tasdiqlangan yarim yillik va (yoki) yillik ish rejalari (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno).
| Masʼul shaxs: | K.Mamatov |
PF-6247-son, 1-ilova, 30-bandi.
PF-6247, 1-ilova 38-band-band Davlat organlari va tashkilotlarida davlat xaridlarini amalga oshirish tartib-taomillarini belgilovchi xarid komissiyasining ichki idoraviy tartibi (nizom, reglament, yo‘riqnoma yoki boshqa ichki idoraviy hujjat)
PF-6247-son, 1-ilova, 38-bandi.
PF-6247-son, 1-ilova 40-band-band Davlat organlari va tashkilotlari tomonidan nodavlat notijorat tashkilotlarga taqdim etilgan grant va ijtimoiy buyurtma loyihalari haqidagi ma’lumotlar, shu jumladan g‘olib bo‘lgan nodavlat notijorat tashkilotlari va ularning buyurtma doirasida bajargan ishlari yuzasidan hisobotlari haqidagi ma’lumotlar.
PF-6247-son, 1-ilova, 40-bandi.

- 2023 год, 4-й квартал
Подпункт «а» пункта 2 №УП-6247: а) ежегодно: до 1 марта разместить отчеты о своей деятельности (за исключением государственных секретов и сведений, предназначенных для служебного пользования) на своих официальных веб-сайтах, до 10 марта информировать о месте и времени их обсуждения с участием широкой общественности; до 1 апреля проведение пресс-конференции для обсуждения отчета о своей деятельности с участием широкой общественности;
| Ответственное лицо: | О. Усманов |
| Телефон: | 71-207-47-00 |
| Электронная почта: | info@antimon.gov.uz |
Подпункт «б» пункта 2 №УП-6247: б) начиная с 1 июля 2021 года размещают и ежеквартально обновляют на Портале открытых данных Республики Узбекистан (далее — Портал) и на своих официальных веб-сайтах следующие сведения: об осуществленных государственных закупках, в том числе о товарах (работах, услугах), приобретаемых по прямым контрактам; о расходах на служебные командировки должностных лиц и на прием гостей, прибывших из-за рубежа (цели служебной командировки или визита, расходах на суточные, транспорт и на проживание, за исключением государственных секретов и сведений, предназначенных для служебного пользования); о бенефициарах субъектов (конечных выгодоприобретателях –физических лицах), которым актами Президента Республики Узбекистан, Кабинета Министров предоставлены налоговые и таможенные льготы и преференции, в том числе индивидуальные льготы, а также об уплаченных ими налогах и финансовых показателях; о своих годовых сметах расходов и их исполнении, в том числе расходах на строительство, реконструкцию и капитальный ремонт объектов, приобретение автотранспортных средств;
| Ответственное лицо: | К.Карабаев |
Подпункт «б» пункта 2 №УП-6247
ПФ 6247 1-иловаси 3-банди Давлат харидлари тўғрисидаги маълумотлар
Подпункт «в» пункта 2 №УП-6247: в) начиная с 1 июля 2021 года совместно с действующими при них общественными советами размещают и обеспечивают ежеквартальное обновление на официальных веб-сайтах следующие сведения: контактные данные (телефон, почта и электронные адреса) утвержденных членов общественного совета наряду с информацией о них; о заседаниях общественного совета и вопросах повестки дня; об утвержденных членах комиссии по государственным закупкам (фамилия, имя и отчество, место работы и занимаемая должность); об ответственных работниках органов в разрезе регионов, уполномоченных выдавать лицензии и документы разрешительного характера, а также принимать уведомления, в том числе членах соответствующей комиссии (фамилия, имя и отчество, занимаемая должность), организующих выдачу документов данной категории.
Подпункт «в» пункта 2 №УП-6247
Пункт 3 приложения 1 №УП-6247: Сведения о государственных закупках, в том числе о товарах (работах, услугах), приобретаемых лицами, осуществляющими государственные закупки по прямым договорам.
Пункт 3 приложения 1 №УП-6247
Пункт 4 приложения 1 №УП-6247: Расходы на служебные командировки должностных лиц и на прием гостей, прибывших из-за рубежа (цель служебной командировки или визита, расходы на суточные, транспорт и на проживание (за исключением государственных секретов и сведений, предназначенных для служебного пользования).
| Ответственное лицо: | Департамент развития и управления человеческими ресурсами (в зависимости от должности) |
Пункт 4 приложения 1 №УП-6247
Пункт 5 приложения 1 №УП-6247: Сведения о товарах (работах, услугах), которые планируется приобрести за счет средств Государственного бюджета, государственных целевых фондов и внебюджетных фондов бюджетных организаций (не менее чем за 6 месяцев до объявления о закупке).
Пункт 5 приложения 1 №УП-6247
Пункт 6 приложения 1 №УП-6247: Сведения о составе закупочных комиссий, созданных в рамках государственных закупок и инвестиционных проектов, а также о выдаче разрешений, в том числе: решение об утверждении состава закупочной комиссии; сведения о членах закупочной комиссии (фамилия, имя и отчество, место работы и занимаемая должность).
Пункт 6 приложения 1 №УП-6247
Пункт 14 приложения 1 №УП-6247: Наряду с утвержденной годовой сметой расходов сведения о ее выполнении, в том числе затратах на строительство, реконструкцию и капитальный ремонт объектов, приобретение и содержание автомототранспортных средств, и другие сведения.
| Ответственное лицо: | Л. Аллаев |
Пункт 14 приложения 1 №УП-6247
Пункт 15 приложения 1 №УП-6247: Сведения о служебных автомототранспортных средствах, служебном жилье и другом недвижимом имуществе, объектах незавершенного строительства находящихся в распоряжении государственных органов и организаций (за исключением вещей, используемых в оперативно-розыскных, военных и других специальных службах).
Пункт 15 приложения 1 №УП-6247
Пункт 16 приложения 1 №УП-6247: Сведения об ответственных работниках органов в разрезе регионов, уполномоченных выдавать лицензии и документы разрешительного характера, а также принимать уведомления, в том числе членах соответствующей комиссии (фамилия, имя и отчество, занимаемая должность), организующих выдачу документов данной категории.
| Ответственное лицо: | Управление контроля экономической концентрации и государственного участия в экономике (по должности) |
Пункт 16 приложения 1 №УП-6247
Пункт 29 приложения 1 №УП-6247: Информация об общественных советах при государственных органах и организациях, в том числе: информация об утвержденных членах общественного совета, а также их контактная информация (телефон, почта и электронная почта); заседания общественного совета и вопросы повестки дня.
Пункт 29 приложения 1 №УП-6247
Пункт 30 приложения 1 №УП-6247: Утвержденные полугодовые и (или) годовые планы работ государственных органов и организаций (за исключением сведений, составляющих государственные секреты, и сведений, предназначенных для служебного пользования).
| Ответственное лицо: | Н.Сабиров |
Пункт 30 приложения 1 №УП-6247
План работы комитета на 2024 год
Пункт 38 приложения 1 №УП-6247: Сведения о внутриведомственном порядке закупочной комиссии (положении, регламенте, инструкции или ином внутриведомственном акте), устанавливающем процедуры осуществления государственных закупок в государственных органах и организациях.
Пункт 38 приложения 1 №УП-6247
Пункт 40 приложения 1 №УП-6247: Сведения о грантах и проектах социального заказа, предоставленных государственными органами и организациями негосударственным некоммерческим организациям, в том числе о негосударственных некоммерческих организациях-победителях и отчетах о проведенной ими работе в рамках заказа.
Пункт 40 приложения 1 №УП-6247
| Ответственное лицо: | А. Гаффаров |
| Ответственное лицо: | К. Маматов |