#Xalqaro_seminar O‘tkazilayotgan seminar doirasida AQSH Savdo vazirligining tovar fyucherslari bozori bo‘yicha xalqaro eksperti Kevin Pikkoli tovar fyucherslari bozorlarining ishlash tamoyillari, fyuchers shartnomalarining narxlar barqarorligini ta’minlash va bozor ishtirokchilarining xavflarini boshqarishdagi ahamiyati haqida taqdimot qildi. CLDP dasturining xalqaro maslahatchisi Aleyena Nasir Raqobat qo‘mitasi bilan o‘rnatilgan hamkorlik doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, xususan AQSH safari doirasida imzolangan Yo‘l…
Tovar bozorlarini tartibga solish va fyuchers savdosi
#Xalqaro_seminar Ayni paytda Toshkent shahridagi Hilton Tashkent City mehmonxonasida Raqobat qo‘mitasi, AQSH Savdo vazirligining Tijorat huquqini rivojlantirish dasturi (CLDP) hamda Respublika tovar-xom ashyo birjasi hamkorligida tashkil etilgan “Tovar bozorlarini tartibga solish va fyuchers savdosi” mavzusidagi xalqaro seminar bo‘lib o‘tmoqda. Seminarni Raqobat qo‘mitasi raisi o‘rinbosari U.Davlatov ochib berdi. U o‘z nutqida tovar va moliyaviy bozorlarning samarali faoliyat…
“Tovar bozorlarini tartibga solish va fyuchers savdosi” mavzusida xalqaro seminar
#E’LON Raqobat qo‘mitasi hamda AQSH Savdo vazirligining Tijorat huquqini rivojlantirish dasturi (CLDP), Respublika Tovar-xom ashyo birjasi bilan hamkorlikda joriy yilning 22–23-iyun kunlari Toshkent shahridagi “Hilton Tashkent City” mehmonxonasida “Tovar bozorlarini tartibga solish va fyuchers savdosi” mavzusida xalqaro seminar o‘tkaziladi. Seminarda Raqobat qo‘mitasi rahbariyati hamda AQSH Savdo vazirligining CLDP dasturi xalqaro maslahatchisi Aleyena Nasir, xalqaro dasturlar…

Принципы функционирования товарных фьючерсных рынков, обеспечение стабильности цен с помощью фьючерсных контрактов.
#Международный_семинар В рамках проводимого семинара международный эксперт Министерства торговли США по рынку товарных фьючерсов Кевин Пикколи выступил с презентацией, посвящённой принципам функционирования рынков товарных фьючерсов, а также роли фьючерсных контрактов в обеспечении стабильности цен и управлении рисками участников рынка. Международный советник программы CLDP Алеена Насир рассказала о ходе сотрудничества с Комитетом по развитию конкуренции, в…
В настоящее время в гостинице Hilton Tashkent City в Ташкенте проходит международный семинар на тему…
#Международный_семинар В настоящее время в гостинице Hilton Tashkent City в Ташкенте проходит международный семинар на тему «Фьючерсная торговля и регулирование товарных рынков», организованный совместно Комитетом по конкуренции, Программой развития коммерческого права (CLDP) Министерства торговли США и Республиканской товарно-сырьевой биржей. Семинар открыл заместитель председателя Комитета по конкуренции У. Давлатов. В своем выступлении он подчеркнул важность обеспечения…
Фьючерсная торговля и регулирование товарных рынков
Комитет по развитию конкуренции совместно с Программой развития коммерческого права (CLDP) Министерства торговли США и Узбекской республиканской товарно-сырьевой биржей проводят международный семинар на тему «Фьючерсная торговля и регулирование товарных рынков», который состоится 22–23 июня текущего года в гостинице «Hilton Tashkent City» в городе Ташкенте. В семинаре примут участие руководство Комитета по конкуренции, международный консультант программы…