Tabiiy gaz bo‘yicha noto‘g‘ri hisoblangan 81 mlndan so‘m qarzdorlik fuqaroga to‘liq qayta hisob-kitob qilindi
Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan fuqaroning muammosi hal etildi. Fuqaro T.A. murojaatida, xonadoniga “Hududgaz Xorazm” gaz ta’minotining Urganch tuman filiali tomonidan dalolatnoma rasmiylashtirish orqali 81 607 680 so‘m qarzdorlik hisoblanganligini, ammo bundan norozi ekanligini bildirib, ushbu holat yuzasidan amaliy yordam berishni so‘ragan. O‘rganishlar davomida fuqaro tomonidan o‘zining uyida tabiiy…

Неправильно начисленная задолженность за природный газ в размере более 81 млн сум полностью пересчитана в пользу гражданина
Проблема гражданина была решена территориальным управлением по Хорезмской области Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей. В своем обращении гражданин Т.А. заявил, что филиалом газоснабжения «Hududgaz Xorazm» Ургенчского района ему предъявлена задолженность в размере 81 607 680 сумов, однако гражданин был не согласен с таким решением и обратился за практической помощью в Комитет по…