Raqobat qo‘mitasi tomonidan fuqarolardan savdo va kommunal xizmatlar borasida tushayotgan murojaatlar o‘rganilib, o‘zining ijobiy yechimini topmoqda
Hududlar kesimida misollar Farg‘ona viloyati Farg‘ona shahrida istiqomat qiluvchi Q.Sh. ismli fuqaro shahar markazida joylashgan “CompMir” MChJ do‘konidan noutbuk xarid qilgan. Biroz vaqt o‘tgach, qurilma mutaxassis tomonidan tekshirilganda, noutbukning ayrim ehtiyot qismlari avval ishlatilgan, ya’ni eski ekanligi aniqlangan. Fuqaro tovarni qaytarish va to‘langan mablag‘ni olish maqsadida sotuvchiga murojaat qilgan. Biroq sotuvchi tomonidan pul mablag‘lari qaytarib…
Raqobat qo‘mitasi so‘rovi bilan «Food City Tashkent» MChJning ustun muzokara kuchidan foydalanib asossiz oshirgan yig‘imi bekor qilindi
Raqobat qo‘mitasiga «Food City Tashkent» MChJ hududida muz mahsulotlari savdosi bilan shug‘ullanuvchi tadbirkor murojaat qilib, bozor ma’muriyati tomonidan sun’iy to‘siqlar yaratilayotganini bildirgan. Xususan, bozor hududiga qadoqlangan va qadoqlanmagan muz olib kirish uchun to‘lov miqdori bir necha barobar oshirilib, bir kun uchun to‘lov 737 ming so‘m etib belgilangani hamda bu orqali tadbirkorni bozordan siqib chiqarishga urinilayotgani…

Обращения граждан по вопросам торговли и коммунальных услуг, поступающие в Комитет по конкуренции, рассматриваются и находят положительное решение
Примеры по регионам 📍Ферганская область Житель города Ферганы К.Ш. приобрёл ноутбук в магазине ООО «CompMir». Спустя некоторое время при проверке специалистом было установлено, что отдельные комплектующие ноутбука ранее уже использовались. Потребитель обратился к продавцу с требованием вернуть товар и уплаченные денежные средства, однако деньги ему возвращены не были. По результатам изучения, проведённого территориальным управлением, требования…
По запросу Комитета по конкуренции отменён необоснованно повышенный сбор, установленный ООО «Food City Tashkent» с использованием превосходящей переговорной силы
В Комитет по конкуренции обратился предприниматель, осуществляющий реализацию ледовой продукции на территории ООО «Food City Tashkent», сообщивший о создании администрацией рынка искусственных препятствий для осуществления предпринимательской деятельности. В частности, было отмечено, что размер платы за ввоз на территорию рынка фасованного и нефасованного льда был увеличен в несколько раз, а размер платы за один день установлен…