Raqobat qo‘mitasi tomonidan dori vositalariga belgilangan ustamalarni oshirib qo‘llash holatlari aniqlandi
Xabaringiz borki, dori vositalariga belgilangan cheklangan savdo ustamalarini oshirish holatlari bo‘yicha huquqbuzarliklar Soliq organlari tizimida aniqlanib, Qo‘mitaning “Fair Tech” yagona axborot tizimiga xabar yuborish tizimi yo‘lga qo‘yilgan. 2026-yilning II choragi davomida Qo‘mitaning “Fair Tech” yagona axborot tizimiga kelib tushgan xabarlar yuzasidan belgilangan tartibda choralar ko‘rilmoqda. Jumladan, 237 ta dorixonada (33 ta ulgurji va 204 ta…

Комитет по развитию конкуренции выявил случаи применения завышенных торговых надбавок на лекарственные средства
Как известно, нарушения, связанные с применением торговых надбавок на лекарственные средства сверх установленных предельных размеров, выявляются налоговыми органами, после чего соответствующие уведомления направляются в единую информационную систему Комитета «Fair Tech». В течение II квартала 2026 года по сообщениям, поступившим в единую информационную систему Комитета «Fair Tech», принимаются меры в установленном порядке. В частности, в 237…