RAQOBAT QO‘MITASI OGOHLANTIRADI: AKSIYALAR O‘TKAZISH VA CHEGIRMALAR QO‘LLASHDA QONUNCHILIK TALABLARIGA AMAL QILING!
Bayram yaqinlashgani sayin, yangi yil munosabati bilan ko‘plab tadbirkorlik subyektlari savdoni oshirish, iste’molchilarni jalb qilish maqsadida turlicha AKSIYA va CHEGIRMAlarni taqdim etishadi. Albatta, Raqobat qo‘mitasi bunday tadbirlarni iste’molchilarning manfaatlari yo‘lida qo‘llab-quvvatlaydi va har qanday huquqiy ko‘mak hamda tadbirkorlik subyektlariga amaliy yordam ko‘rsatishga doimo tayyor. Biroq, ayrim tadbirkorlik subyektlari tomonidan o‘z manfaatlarini o‘ylab yolg‘on chegirma yoki…
Korrupsiyaviy va iqtisodiy qonunbuzarliklarga qarshi kurashish, komplayens nazoratini takomillashtirish masalalari koʻrib chiqildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 10-dekabr kuni korrupsiyaga qarshi kurashish, komplayens nazoratini takomillashtirish va raqamlashtirish boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar hamda kelgusidagi rejalar taqdimoti bilan tanishdi. Korrupsiya – aksariyat jamiyatlarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishga putur yetkazuvchi jiddiy jinoyatdir. Biror-bir mamlakat, mintaqa, jamiyat korrupsiyadan immunitetga ega emas. Korrupsiya tadbirkorlikka, fanga, taʼlimga, sogʻliqni saqlash va boshqa koʻplab sohalarga jiddiy zarar yetkazadi, mamlakat…
Prezidentimiz qishloq xoʻjaligi xodimlari bilan muloqot qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev Koʻksaroy qarorgohida Qishloq xoʻjaligi xodimlari kuni munosabati bilan soha vakillari bilan uchrashuv oʻtkazdi. Davlatimiz rahbari soʻzining avvalida fidokorona va mashaqqatli mehnati bilan noz-neʼmat yetishtirib, el dasturxoniga qut-baraka olib kirayotgan barcha dehqon, fermer, bogʻbon, chorvador, suvchi, agronom va mexanizatorlarga oʻzining chuqur hurmat-ehtiromini bildirdi. – Sizlarning nafaqat qishloq xoʻjaligi, balki iqtisodiyotni yuksaltirish, aholi turmushini…

КОМИТЕТ ПО КОНКУРЕНЦИИ ПРЕДУПРЕЖДАЕТ: СТРОГО СОБЛЮДАТЬ ТРЕБОВАНИЯ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА ПРИ ПРОВЕДЕНИИ АКЦИЙ И ПРИМЕНЕНИИ СКИДОК!
По мере приближения праздника многие субъекты предпринимательства в честь Нового года предлагают различные АКЦИИ и СКИДКИ, стремясь увеличить продажи и привлечь потребителей. Разумеется, Комитет по развитию конкуренции и защите прав потребителей поддерживает такие инициативы в интересах потребителей и всегда готов оказать любую юридическую и практическую помощь предпринимателям. Однако выявляются случаи, когда отдельные субъекты предпринимательства, руководствуясь…
Рассмотрены вопросы борьбы с коррупционными и экономическими правонарушениями и совершенствования комплаенс-контроля
Президент Шавкат Мирзиёев 10 декабря ознакомился с презентацией о проводимой работе и дальнейших планах по борьбе с коррупцией, совершенствованию и цифровизации комплаенс-контроля. Коррупция – одно из наиболее серьезных преступлений, наносящих ущерб социально-экономическому развитию обществ. Ни одна страна, регион или сообщество не обладает полной защитой от этого явления. Коррупция подрывает развитие предпринимательства, науки, образования, здравоохранения и…
Президент встретился с работниками сельского хозяйства
По случаю Дня работников сельского хозяйства Президент Шавкат Мирзиёев провел в резиденции «Куксарой» встречу с представителями сферы. В начале своего выступления глава нашего государства выразил глубокое уважение всем дехканам и фермерам, садоводам, животноводам, водникам, агрономам и механизаторам, своим самоотверженным и упорным трудом обеспечивающим изобилие и благополучие в домах наших соотечественников. – Ваш бесценный труд по…