O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASINING 850-SONLI «RAQOBAT TO’G’RISIDA»GI YANGI TAHRIRDAGI QONUNI
Tovar yoki moliya bozorida xo‘jalik yurituvchi subyektning yoki shaxslar guruhining qaysi jihatlari ustun mavqe deb e’tirof etiladi?
Davlat rahbari lavozimiga saylanganidan keyin ilk xorijiy tashrif bilan Saudiya Arabistonida bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev muqaddas Makka shahriga bordi. 19-iyul – islom olamida boshlangan hijriy 1445-yil muharram oyining birinchi kunida davlatimiz rahbari ehromga kirib, umra amallarini bajardi. Ka’batullohning ichida namoz o‘qish sharafiga muyassar bo‘ldi. Shavkat Mirziyoyev dinimiz arkonlariga muvofiq Baytulloh atrofida yetti…
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 19-iyul kuni Ko‘rfaz arab davlatlari hamkorlik kengashi va Markaziy Osiyo mamlakatlari yetakchilarining birinchi sammiti doirasida Saudiya Arabistoni Podshohligi Valiahdi, Bosh vaziri Muhammad bin Salmon Ol Saud bilan uchrashuv o‘tkazdi. Valiahd davlatimiz rahbarini bo‘lib o‘tgan Prezident saylovidagi ishonchli g‘alabasi bilan dildan qutlab, O‘zbekistonning ko‘p millatli xalqiga tinchlik-osoyishtalik, farovonlik va ravnaq tiladi.…
Bismillahir rahmonir rahim! Muhtaram delegatsiyalar rahbarlari! Hurmatli Bosh kotib janoblari! Barchangizni bugun “Ko‘rfaz arab davlatlari – Markaziy Osiyo” oliy darajadagi birinchi sammitida ko‘rib turganimdan g‘oyat mamnunman. Mo‘tabar bo‘lgan Makkaning ramziy darvozasi – go‘zal va betakror Jidda shahridagi tarixiy uchrashuvimizni anchadan beri kutayotgan edik. Ushbu nufuzli anjumanimizni o‘tkazish tashabbusi bilan chiqqani hamda tadbir yuksak saviyada tashkil…
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 19-iyul kuni Markaziy Osiyo mamlakatlari va Ko‘rfaz arab davlatlari hamkorlik kengashi yetakchilarining birinchi sammitida ishtirok etdi. Saudiya Arabistoni Valiahdi, Vazirlar Mahkamasi Raisi Shayx Muhammad bin Salmon Ol Saud raisligida o‘tgan tadbirda Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev, Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon, Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov,…

НОВЫЙ ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «О КОНКУРЕНЦИИ» №ЗРУ-850
Какие характеристики обозначают доминирующее положение хозяйствующего субъекта или группы лиц на товарном или финансовом рынке?
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев, пребывающий в Саудовской Аравии с первым после избрания на должность главы государства зарубежным визитом, посетил главную святыню ислама – город Мекку. 19 июля – в первый день месяца мухаррам нового 1445 года по хиджре глава нашего государства облачился в особое одеяние ихрам и совершил обряды Умры. Лидеру нашей страны была…
19 июля на полях первого Саммита лидеров стран Совета сотрудничества арабских государств Залива и Центральной Азии Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Наследным принцем, Премьер-министром Саудовской Аравии Мухаммадом бин Салманом Аль Саудом. Наследный принц сердечно поздравил главу нашего государства с убедительной победой на состоявшихся президентских выборах, пожелав многонациональному народу Узбекистана мира, благополучия и…
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 19 июля принял участие в первом саммите лидеров стран Центральной Азии и Совета сотрудничества арабских государств Залива. В мероприятии, прошедшем под председательством Наследного принца, Председателя Кабинета Министров Саудовской Аравии шейха Мухаммада бин Салмана Аль Сауда, также участвовали Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев, Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров, Президент Республики Таджикистан…