Davlatimiz rahbari yurtimizda istiqomat qilayotgan turli millat va elat vakillari bilan muloqot qildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev poytaxtimizning Yakkasaroy tumanidagi Milliy madaniy markazlar pavilyoniga tashrif buyurdi. Mamlakatimizda 130 dan ziyod millat va elat vakillari yagona va ahil oila boʻlib yashab kelmoqda, 157 ta milliy-madaniy markaz faoliyat koʻrsatmoqda. Bu xilma-xillik koʻp asrlik tarixiy jarayonlar natijasida shakllangan noyob ijtimoiy hodisa sanaladi. Yurtimizda milliy madaniyatlarni rivojlantirish, millatlararo totuvlikni asrab-avaylash va mustahkamlash, shu…
Yangi Oʻzbekiston Navroʻzi – yuksalish va taraqqiyot davri
“Yangi Oʻzbekiston” bogʻida Navroʻz umumxalq bayramiga bagʻishlangan tantanali marosim boʻlib oʻtdi. Unda Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirok etib, butun xalqimizni qutladi. Davlatimiz rahbari oʻz tabrigida bu yilgi Navroʻz ayyomi muborak Ramazon hayiti bilan bir pallada nishonlanayotganini alohida taʼkidlab, tabiat uygʻonishi va ruhiy poklanish ramzi boʻlgan ushbu qutlugʻ kunlar barcha yurtdoshlarimiz uchun ezgulik, birdamlik va xayr-baraka bayrami…

Глава государства встретился с представителями различных национальностей, проживающих в нашей стране
Президент Шавкат Мирзиёев посетил Павильон национальных культурных центров в Яккасарайском районе столицы. В нашей стране как одна дружная семья проживают представители более 130 наций и народностей, действуют 157 национальных культурных центров. Это многообразие является уникальным социальным явлением, сформировавшимся в результате многовекового исторического развития. В Узбекистане в качестве приоритетного направления государственной политики постоянное внимание уделяется развитию…
Навруз Нового Узбекистана – время роста и прогресса
В парке «Янги Узбекистон» состоялась торжественная церемония, посвященная всенародному празднику Навруз. В ней принял участие и выступил с речью Президент Шавкат Мирзиёев. Особо подчеркнув, что в этом году Навруз празднуется вместе со священным Рамазан хайитом, глава нашего государства отметил, что эти светлые дни, являющиеся символами пробуждения природы и духовного очищения, – это праздник добра, единства…