O‘zbekiston Respublikasi hududida faoliyat yurituvchi yoki uning rezidentlari hisoblanadigan foydalanuvchilari mavjud bo‘lgan barcha raqamli platforma operatorlari diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 1-maydagi 256-sonli qarori 2-ilovasi bilan tasdiqlangan Raqamli platforma operatorining ustun mavqeini va ustun muzokara kuchini e’tirof etish tartibi to‘g‘risidagi Nizomning 8-bandida raqamli platforma operatorining ustun mavqega ega deb e’tirof etilishining quyidagi mezonlari belgilangan: raqamli platforma operatorining so‘nggi kalendar yilda tushumi miqdori bazaviy hisoblash miqdorining 100 ming baravariga teng yoki undan…

Вниманию всех операторов цифровых платформ, ведущих деятельность на территории Республики Узбекистан или имеющих пользователей-резидентов страны!
В соответствии с приложением №2 к Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан №256 от 1 мая 2024 года утверждено Положение о порядке признания доминирующего положения и превосходной переговорной силы оператора цифровой платформы. Согласно пункту 8 данного Положения, цифровая платформа признается доминирующей, если она соответствует следующим критериям: Выручка оператора цифровой платформы за последний календарный год составляет не…