O‘zbekiston va Turkiya yetakchilari strategik sheriklikni yanada rivojlantirish uchun keng imkoniyatlar borligini qayd etdilar
8-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti 16-sammitida ishtirok etish uchun mamlakatimizga kelgan Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston bilan Turkiya o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirish va keng qamrovli strategik sheriklik munosabatlarini rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqildi. O‘zaro muloqot va almashinuvlar faol davom ettirilayotgani mamnuniyat bilan qayd…

Лидеры Узбекистана и Турции отметили широкие возможности для дальнейшего углубления стратегического партнерства
8 ноября состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом, прибывшим в нашу страну для участия в работе 16-го саммита Организации экономического сотрудничества. Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения узбекско-турецкого многопланового сотрудничества и углубления всеобъемлющего стратегического партнерства. С удовлетворением отмечены продолжающиеся интенсивные взаимные контакты и обмены. Растут объемы товарооборота, частота…