Raqobat qo‘mitasi tomonidan o‘rganilgan 2 800 dan ortiq avtobus bekatlaridagi kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha Transport vazirligi, Qoraqalpog‘iston Vazirlar Kengashi va viloyatlar hokimliklariga tegishli ko‘rsatmalar yuborildi
Raqobat qo‘mitasi tomonidan o‘rganilgan 2 800 dan ortiq avtobus bekatlaridagi kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha Transport vazirligi, Qoraqalpog‘iston Vazirlar Kengashi va viloyatlar hokimliklariga tegishli ko‘rsatmalar yuborildi Raqobat qo‘mitasiga kelib tushgan murojaatlar, shuningdek ijtimoiy tarmoqlar foydalanuvchilari tomonidan qoldirilayotgan murojaatlarda avtobus bekatlari belgilangan talab darajasida emasligi va unda yo‘lovchilar uchun yetarli darajada qulayliklar yaratilmaganligi yuzasidan ko‘plab e’tirozlarini bildirishmoqda.…

Соответствующие поручения по устранению недостатков на более чем 2 800 автобусных остановках, изученных Комитетом по конкуренции, направлены в Министерство транспорта, Совет Министров Каракалпакстана и областные хокимияты.
В обращениях, поступивших в Комитет по конкуренции, а также в обращениях, оставленных пользователями социальных сетей, высказываются многочисленные возражения по поводу того, что автобусные остановки не соответствуют установленному уровню требований и в них не созданы достаточные удобства для пассажиров. На основании этих обращений Комитетом и его территориальными управлениями выборочным методом изучена деятельность более 2 800 станций.…