O’ZBEKISTON VA TURKIYA O’RTASIDA ISTE’MOLCHILAR HUQUQLARINI HIMOYA QILISH SOHASIDAGI O’ZARO HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Joriy yilning 15 may kuni O‘zbekiston Respublikasi va Turkiya Respublikasi o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo komissiyaning 8-yig‘ilishi doirasidagi muzokaralarda Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi raisi Halilillo Turaxujayev ishtirok etdi. Yig‘ilish doirasida Raqobat qo‘mitasi hamda Turkiya Respublikasi Savdo vazirligi o‘rtasida iste’molchilar huquqlarini himoya qilish sohasida hamkorlik to‘g‘risida Anglashuv memorandumi imzolandi. Ushbu hujjat ikki…

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О ВЗАИМНОМ СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ УЗБЕКИСТАНОМ И ТУРЦИЕЙ В СФЕРЕ ЗАЩИТЫ ПРАВ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ
15 мая текущего года в рамках 8-го заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Турецкой Республикой председатель Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей Халилулло Турахужаев принял участие в переговорах. В ходе заседания был подписан Меморандум о взаимопонимании между Комитетом по развитию конкуренции и защите прав потребителей Республики Узбекистан и Министерством…