2024-yil 5-noyabr kuni Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasida AQShning Tovar fyucherslari savdo komissiyasi (CFTC) va Tijorat huquqini rivojlantirish dasturi (CLDP) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
2024-yil 5-noyabr kuni Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasida AQShning Tovar fyucherslari savdo komissiyasi (CFTC) va Tijorat huquqini rivojlantirish dasturi (CLDP) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikni yana-da mustahkamlash, tovar birjalari, raqobat siyosati va raqamli platformalarni tartibga solish borasida fikr almashildi. AQSh delegatsiyasidan Kevin Pikkoli (CFTC Xalqaro ishlar boshqarmasi…

5 ноября 2024 года в Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей состоялась встреча с представителями Комиссии по торговле товарными фьючерсами США (CFTC) и Программы развития коммерческого права (CLDP)
5 ноября 2024 года в Комитете по развитию конкуренции и защите прав потребителей состоялась встреча с представителями Комиссии по торговле товарными фьючерсами США (CFTC) и Программы развития коммерческого права (CLDP). На встрече обсуждались вопросы укрепления сотрудничества между двумя странами, регулирования товарных бирж, конкурентной политики и цифровых платформ. В составе делегации США приняли участие Кевин Пикколи…