O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzurida bo‘lgan raqobatni rivojlantirishga qaratilgan chora-tadbirlar taqdimoti davomida, Davlatimiz Rahbari tomonidan Qo‘mita tizimidagi kadrlar salohiyatini oshirish masalasi bo‘yicha topshiriq berilgan edi.
Қўмитанинг бир гуруҳ ходимлари Хитой Халқ Республикасининг Шанхай шаҳридаги Хитой тижорат вазирлигининг Шанхай бизнес мактабида махсус ташкил этилган «Ўзбекистонда монополияга қарши ва товар биржа бозорлари фаолиятини тартибга солиш бўйича» ўқув семинарида малакасини оширади. Ўқув курслари жорий йил 21 августдан 3 сентябргача давом этади.

В ходе презентации мер, направленных на развитие конкуренции при Президенте Республики Узбекистан, главой государства было дано задание по вопросу повышения потенциала персонала в системе Комитета.
Группа сотрудников Комитета будет повышать квалификацию на специально организованном в Шанхайской школе бизнеса Министерства торговли КНР в городе Шанхае обучающем семинаре «Антимонопольное регулирование и регулирование деятельности товарных биржевых рынков в Узбекистане». Учебные курсы будут проходить с 21 августа по 3 сентября текущего года.