Савдо, умумий овқатланиш, туризм соҳаларида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича амалга оширилган ишлар
2025 йил 11 июнь куни соат 12:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигида Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитаси раиси маслаҳатчиси Отабек Усмонов савдо, умумий овқатланиш, туризм соҳаларида истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш бўйича амалга оширилган ишлар юзасидан маълумот берди. Рақобат қўмитасига 2025 йил январь-апрель ойларида истеъмолчилардан жами 20 735 та мурожаатлар келиб тушган бўлиб,…

ЗАЩИТА ПРАВ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ В СФЕРЕ ТОРГОВЛИ, ОБЩЕСТВЕННОГО ПИТАНИЯ И ТУРИЗМА РАБОТА, ПРОВЕДЕННАЯ В ЯНВАРЕ-АПРЕЛЕ 2025 ГОДА
11 июня 2025 года в 12:00 в Агентстве информации и массовых коммуникаций советник председателя Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей Отабек Усмонов представил информацию о проделанной работе по защите прав потребителей в сферах торговли, общественного питания и туризма. В январе-апреле 2025 года в Комитет по конкуренции поступило в общей сложности 20 735 обращений…