DEFOLIATSIYA NARXI QANCHA?! YOKI… SIRDARYO VILOYATINING 170 FERMERLIK XO’JALIKLARI TOMONIDAN TO’LANGAN 347 MLN.SO’M ASOSSIZ BO’LIB CHIQDI
O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi 2018 yil 30 martdagi 249-sonli qarori ijrosi yuzasidan Sirdaryo viloyati «Agrokimyohimoya» xududiy aktsiyadorlik jamiyatida g’alla va paxta maydonlariga kimyoviy pereparatlar va suspenziya sepish, OVX purkagichi bilan g’o’za bargini sun’iy to’ktirish (Defoliatsiya) xizmatlari bo’yicha qo’llanilayotgan narxlarni so’rov yo’li orqali o’rganish va tahlil o’tkazildi. O’rganishda, Sirdaryo viloyati «Agrokimyohimoya» xududiy aktsiyadorlik jamiyati tomonidan  2019…
O‘ktam Barnoyev oilasiga ta’ziya bildirildi
[ad_1] 21.09.2020 Chop etish O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining agrar va oziq-ovqat sohalarini rivojlantirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari O‘ktam Barnoyev 20-sentabr kuni og‘ir xastalik tufayli vafot etgan edi. Prezident Shavkat Mirziyoyev 21-sentabr kuni ta’ziyali xonadonga tashrif buyurdi. Qur’on tilovat qilindi. O‘ktam Barnoyev mehnat faoliyatini o‘zi tug‘ilib o‘sgan Buxoro viloyatida boshlagan. Keyinchalik Qishloq va suv xo‘jaligi vazirligida, Vazirlar…

Президент выразил соболезнования семье Уктама Барноева
Как известно, 20 сентября после тяжелой болезни скончался заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан по вопросам развития аграрной и продовольственной сфер Уктам Барноев. Президент Шавкат Мирзиёев 21 сентября посетил дом покойного. Были прочитаны суры из Корана. Уктам Барноев начал трудовую деятельность в родной Бухарской области. Затем занимал ответственные должности в Министерстве сельского и водного хозяйства, Кабинете Министров. В…
СКОЛЬКО СТОИТ ДЕФОЛИАЦИЯ?! ИЛИ… КАК 170 ФЕРМЕРСКИХ ХОЗЯЙСТВ СЫРДАРЬИНСКОЙ ОБЛАСТИ ПЕРЕПЛАТИЛИ ЗА УСЛУГУ 347 МЛН.СУМОВ
Во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 марта 2018 года № 249 Сырдарьинское территориальное управление Антимонопольного комитета проанализировало ценообразование на услуги АО «Агрокимёхимоя» по опрыскиванию хим.препаратов и суспензий на зерновые и хлопковые поля, обработку листьев хлопчатника методом дефолиации. Интересных цифр много. Итак, в 2019 году Сырдарьинское региональное управление АО «Агрокимёхимоя» мероприятия по опрыскиванию…
[ad_1] 21.09.2020 Печать Как известно, 20 сентября после тяжелой болезни скончался заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан по вопросам развития аграрной и продовольственной сфер Уктам Барноев. Президент Шавкат Мирзиёев 21 сентября посетил дом покойного. Были прочитаны суры из Корана. Уктам Барноев начал трудовую деятельность в родной Бухарской области. Затем занимал ответственные должности в Министерстве сельского и водного хозяйства,…