Sog’liqni saqlash vazirligi tomonidan tayorlangan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Akfa Universitetining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi qarori  loyihasiga XULOSA
Sog’liqni saqlash vazirligi tomonidan Normativ-huquqiy hujjatlar loyihalari muhokamasi (regulation.gov.uz)ga qo’yilgan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Akfa Universitetining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida”gi qarori (ID-19254) loyihasi Monopoliyaga qarshi kurashish qo’mitasi tomonidan Adliya vazirligida 2019 yil 19 aprelda 3155-son bilan ro’yhatga olingan Qonun hujjatlarining raqobatga ta’sirini baholash metodikasi asosida ko’rib chiqilgan. Qaror loyihasining ayrim bandlari O’zbekiston…
ELEKTR ENERGIYASI VA TABIIY GAZNI HISOBGA OLISH ASBOBLARINI O’RNATISHDA TANLASH IMKONIYATI YARATILADI!
Iste’molchilarga yanada qulay shart-sharoitlar yaratish va ular tomonidan bildirilayotgan takliflarni inobatga olish maqsadida, Monopoliyaga qarshi kurashish qo’mitasining tashabbusi bilan O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Elektr energiyasi va tabiiy gazdan foydalanish tartibini takomillashtirishga doir qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risida” 2018 yil 12 yanvardagi 22-sonli qaroriga qo’shimchalar va o’zgartirish kiritish to’g’risida”gi qarori loyihasi ishlab chiqildi. Mazkur…

ЗАКЛЮЧЕНИЕ Антимонопольного комитета по проекту ПКМ РУз «О дополнительных мерах по укреплению материально — технической базы Университета Акфа»
Проект постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по укреплению материально-технической базы Университета Акфа» (ID-19254), разработанный Министерством здравоохранения и опубликованный для обсуждения на regulation.gov.uz рассмотрен Антимонопольным комитетом и в соответствии с методикой оценки влияния актов законодательства на  конкуренцию,  зарегистрированной в минюсте, 19 апреля 2019 года № 3155 дано заключение: (https://raqobat.gov.uz/wp-content/uploads/2020/07/id-19254.pdf).
ДЛЯ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ СОЗДАЁТСЯ ВОЗМОЖНОСТЬ ВЫБОРА ПРИБОРОВ УЧЁТА ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ И ПРИРОДНОГО ГАЗА!
В целях создания благоприятных условий для потребителей и учета их предложений, Антимонопольный комитет разработал проект Постановления Кабинета Министров «О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 января 2018 года № 22 «О дополнительных мерах по совершенствованию порядка пользования электрической энергией и природным газом». В соответствии с проектом, если приборы учёта,…