ASOSSIZ OSHIRILGAN TARIF BO’YICHA HAQ OLGANDA… BUXOROLIK TADBIRKORLARGA TABIIY GAZ UCHUN BIR MILLIARDDAN OSHIQ QARZ HISOBLANGAN
O’zbekiston Respublikasi Monopoliyaga qarshi kurashish qo’mitasi Buxoro viloyati boshqarmasiga kelib tushgan murojaatlar asosida, “Buxorogaz” HGTF tomonidan viloyat hududida faoliyat ko’rsatayotgan ulgurji iste’molchilarga 2019 yil aprel-avgust oylari davomida yetkazib berilgan tabiiy gaz uchun qo’llanilayotgan tariflar va hisob kitob to’g’risidagi ma’lumotlar tahlil qilindi. Olib borilgan tahlillar shuni ko’rsatdiki, Vazirlar Mahkamasining 2018 yil 1 noyabrdagi 897-sonli qarori hamda…

КОГДА ПРИМЕНЯЮТ ЗАВЫШЕННЫЕ ТАРИФЫ НЕОБОСНОВАННО… БУХАРСКИМ ПРЕДПРИЯТИЯМ НАСЧИТАЛИ ДОЛГ В ОДИН С ЛИШНИМ МЛРД СУМОВ ЗА ГАЗ
В Бухарское территориальное управление Антимонопольного комитета поступило обращение по поводу пересмотра тарифов по счетам за природный газ, поставляемый региональным филиалом “Бухорагаз” оптовым потребителям за апрель-август 2019 года. Выяснилось, что поставщиками не соблюдались требования Постановления Кабинета Министров № 897 от 1 ноября 2018 года и Приложения 2 к Постановлению Кабинета Министров № 22 от 12 января…